Powered by Smartsupp

Bloomy

Stylizacja brwi i rzęs, to coraz bardziej popularna forma upiększania wśród kobiet. Branża brwi i rzęs w naszym kraju, szczególnie w ostatnich latach kwitnie i nie zapowiada się na to, aby kobiety zaczęły mniej lub rzadziej dbać o oprawę swoich oczu. Ale co w zrobić w momencie, kiedy z powodu ciąży musimy trzy razy zastanowić się, zanim poddamy się jakiemukolwiek zabiegowi? Oczywiście uważność w takiej sytuacji jest jak najbardziej wskazana, więc w tym artykule dowiesz się, czy możesz korzystać z usług kosmetycznych w zakresie stylizacji rzęs lub brwi w ciąży. 

Brwi i rzęsy w ciąży – jak bezpiecznie poddać się stylizacji?

To pytanie, jest zadawane przez niemalże każdą entuzjastkę stylizacji brwi i/lub rzęs. Mimo, że nie znaleziono dotychczas wpływu stylizacji brwi, czy rzęs na ciążę, to przy każdym zabiegu kosmetycznym wskazana jest ostrożność. Jeśli nie masz pewności, co do bezpieczeństwa danej procedury skonsultuj to ze swoim lekarzem, który na pewno udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi.

Laminacja brwi w ciąży? 

Laminacja brwi to zabieg, przy którym potencjalna ekspozycja na związki chemiczne i substancje jest dość wysoka. Jest tak dlatego, że wszystkie preparaty aplikowane na brwi, mają bezpośredni kontakt ze skórą, przez co potencjalne wystąpienie reakcji alergicznej jest wysokie.

Laminacja rzęs w ciąży? 

Reakcje alergiczne, występujące przy zabiegu laminacji rzęs to niesamowicie rzadka sytuacja, aczkolwiek w momencie ich wystąpienia musimy mieć świadomość, że niemożliwe jest podanie leków antyhistaminowych, które łagodzą objawy alergii. Najczęściej uczulającym składnikiem jest PPD, który występuje w hennach i farbkach do rzęs. 

Kwas tioglikolowy, a ciąża

Poza reakcją alergiczną, coraz więcej się mówi o tym, że kwas tioglikolowy – główny składnik produktów do laminacji brwi i rzęs, ma działanie teratogenne ( działanie toksyczne substancji na zarodek lub płód). Na ten moment, nie posiadamy badań, które wskazywałyby na to, że produkty zawierające kwas tioglikolowy są toksyczne dla płodu i kategorycznie nie powinny być używane w ciąży. Jedno z badań mówi, że kwas ten nie był badany na ludziach i nie powinien mieć żadnych skutków ubocznych na kobiety w ciąży, drugie badanie wykonane na szczurach oraz królikach, także nie wykazało skutków teratogennych w kwasie tioglikolowym.

W tym momencie, nie posiadamy jednoznacznej odpowiedzi czy kwas tiglikolowy ma działanie teratogenne u ludzi i czy ten nieodzowny składnik laminacji brwi i rzęs będzie absolutnie wykluczał możliwość jej wykonania u kobiet w ciąży. Mimo wszystko, dopóki nie mamy jasnej odpowiedzi na to pytanie, nie zaleca się stosowania preparatów zawierających kwas tioglikolowy w ciąży. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu, skonsultować wszystkie aspekty wizyty ze swoim lekarzem.

Alternatywy dla laminacji brwi i rzęs w ciąży

Istnieje wiele alternatyw, dzięki którym będziemy mogli utrzymać brwi i rzęsy w dobrej kondycji nawet podczas ciąży. Nie martwiąc się przy tym możliwymi reakcjami alergicznymi, czy powikłaniami. Są to różnego rodzaju naturalne olejki do pielęgnacji brwi i rzęs, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniej struktury oraz poziomu nawilżenia. 

Odżywki do brwi i rzęs dla kobiet w ciąży 

Skierowanie się ku naturalnym, organicznym rozwiązaniom, to najlepszy pomysł będąc w ciąży. Pozwolą one nawilżyć włoski, ale też wzmocnić je, czy nawet zwiększyć ich objętość, tak aby były pełniejsze i zdrowsze. 

Większość odżywek do brwi i rzęs, które są dostępne na rynku są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Dobrym i uniwersalnym przykładem jest olej rycynowy. Jeśli mimo wszystko chcesz mieć pewność, że wybrany olejek będzie w pełni bezpieczny, skonsultuj swój wybór ze swoim lekarzem.

Efekty po zabiegu

Okres ciąży to czas, w którym organizm kobiety przechodzi przez wiele trudów. Wiele tych trudów jest bezpośrednio związane z hormonami. Skoki hormonalne, czy po prostu ich zmiany, które mają przygotować przyszłą mamę na rodzicielstwo, mogą skutecznie zaprzepaścić marzenia o idealnie wystylizowanych brwiach, czy rzęsach, ponieważ hormony w ciele kobiety mają bezpośredni wpływ na efekt końcowy takich zabiegów jak laminacja brwi, czy laminacja rzęs. Ciąża może wpłynąć na skuteczność wykonania zabiegu, czy jego trwałość. Efekt pozabiegowy jest niemożliwy do przewidzenia, przez to doświadczone stylistki odradzają wykonywania tego typu zabiegów w ciąży.

Konsultacja z lekarzem 

Jeśli bardzo zależy Ci na stylizacji, ale wciąż nie masz pewności co do bezpieczeństwa zabiegu, skonsultuj temat laminacji brwi lub rzęs z lekarzem. Twój lekarz, opierając się na swoim doświadczeniu podpowie Ci, czy pożądany przez Ciebie zabieg jest bezpieczny dla Ciebie i Twojego dziecka.

Stylizacja brwi i rzęs dla przyszłej mamy

Brwi i rzęsy to niezaprzeczalnie jedne z najważniejszych elementów wyglądu i często to one definiują urodę kobiety. Na ten moment, nie ma badań, czy przeszłych przypadków jakiegokolwiek negatywnego wpływu laminacji brwi i laminacji rzęs na ciążę oraz wiadomym jest fakt, że nieinwazyjne zabiegi brwi i rzęs, posiadają naprawdę niski współczynnik komplikacji,to warto mieć na uwadze możliwość wystąpienia reakcji alergicznych oraz oczywiście własny komfort psychiczny.